• Facebook
Wybierz grupę
Aktualnie znajdujesz się na:AktualnościWystartowała V Edycja Programu TalentowiSKO

Witamy na stronie internetowej Nadsańskiego Banku Spółdzielczego. Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje o Banku oraz oferta produktów i usług zachęcą Państwa do współpracy z nami. "Jesteśmy Twoim Bankiem" to nie slogan, ale nasz sposób na nawiązywanie partnerskich relacji.

więcej
szczegóły
  • CHF - 3,6601
  • GBP - 4,7221
  • EUR - 4,2452
  • USD - 3,5966
zobacz wszystkie kursy

Aktualności

1505465690_TalentowiSKO_news_3.jpg

Wystartowała V Edycja Programu TalentowiSKO

Utworzono dnia: 2017-09-15 10:54:50

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęła się V Edycja Programu TalentowiSKO – nowatorskiego przedsięwzięcia edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.

W Program corocznie włącza się Nadsański Bank Spółdzielczy, który od lat opiekuje się szkołami w naszym regionie, m.in. przez prowadzenie zajęć dla dzieci w ramach Szkolnych Kas Oszczędności, angażuje się także w proces promowania przedsiębiorczości i wiedzy z zakresu finansów.


Program Edukacji Finansowej TalentowiSKO Banków Spółdzielczych łączy naukę o przedsiębiorczości z misją rozwoju talentów dzieci i młodzieży. Od czterech lat pasjonują się nimi nauczyciele, bankowcy oraz dzieci i młodzież z ponad 500 szkół w całej Polsce. Razem około 40 tys. uczniów. Program TalentowiSKO stanowi podsumowanie wieloletnich doświadczeń Banków Spółdzielczych opiekujących się szkołami na swoich terenach. Rozwija wiekowo i koncepcyjnie ideę Szkolnych Kas Oszczędności. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce przedsiębiorczych postaw. Program uświadamia uczniom, że dzięki oszczędzaniu, wiedzy i pracy możliwa jest realizacja marzeń i życiowych planów. Ponadto zorientowany jest na rozwijanie przedsiębiorczych postaw i kreowanie umiejętności radzenia sobie w życiu. Służą temu scenariusze lekcji, które w tym roku dotyczą zagadnień związanych z przestrzeganiem zasad  bezpieczeństwa przy korzystaniu z usług bankowych, ale także bezpieczeństwa swoich danych osobowych wykorzystywanych np. w Internecie.


Dla uczniów wszystkich poziomów szkół 30 września br. wystartują konkursy rozwijające wiedzę o oszczędzaniu, w których przewidziano atrakcyjne nagrody.
Konkurs dla klas 1-6 szkół podstawowych nosi nazwę „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, w ramach konkursu dzieci, m.in. wystawiają przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Gimnazjaliści i młodzież z klas 7. szkół podstawowych rywalizują w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, gdzie mają za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.
Aby przystąpić do Programu oraz uzyskać dostęp do platformy internetowej www.talentowiSKO.pl, wystarczy, że szkoła skontaktuje się z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym w Stalowej Woli przy ulicy Okulickiego 56c, tel. 15 8421027, www.sanbank.pl


Patronat nad Programem objęły Kuratoria Oświaty z całej Polski, Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Krajowa Rada Spółdzielcza.
 

http://www.talentowisko.pl/dla-rodzicow/?school_type=podstawowa

https://www.facebook.com/sanbank.bs/

 


 

 

 

powrót